Turčianska hasičská liga

oficiálne web stránky THL

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 socovce
9. kolo THL a zároveň X. ročník súťaže DHZ o putovný pohár starostu obce Socovce sa konal v prvú septembrovú sobotu 7. 9. 2013 na ihrisku v Socovciach. K príjemnej atmosfére dopomohlo aj prekrásne počasie. Súťažilo sa na dve trate. Na prvej trati si zmerali sily ligové tímy, tímy, ktoré súťažili na športové hadice a taktiež aj muži klasika. Na druhej trati sa súťažilo s mašinami PS8. Súťaž prebiehala plynule a bez komplikácií. Nakoľko sa súťaže zúčastnilo 9 mužských a 5 ženských tímov z THL, 10 mužských a 8 ženských tímov mimo ligy a 15 mužských družstiev na klasike, súťaž sa skončila až podvečer. Po skočení bolo vyhodnotenie súťaže a tiež vyhodnotenie 1. ročníka Turčianskej hasičskej ligy. Družstvo žien z Blažoviec a družstvo mužov z Bobrovčeka sa umiestnilo na 1. mieste v celkovom poradí THL, a tak získali putovný pohár. Po vyhodnotení nasledovala bohatá tombola a zábava až do rána. Tešíme sa na Vás aj o rok.

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 kamenna poruba
8. kolo THL a zároveň XII. ročník o putovný pohár starostu obce Kamenná Poruba sa konalo 18.8. 2013 na futbalovom ihrisku v Kamennej Porube. Súťažilo sa na dve trate. Na prvej trati si zmerali sily ligové tímy a tímy, ktoré súťažili na športové hadice. Na druhej trati najskôr začali súťažiť mladší žiaci. Po skončení ich súťaže sa posunuli terče a na tej istej trati si neskôr zmerali sily družstvá súťažiace na hrubé hadice. Celkovo sa zúčastnilo 26 mužských družstiev na športové hadice, 11 družstiev žien a 21 družstiev na klasiku. Špeciálnym hosťom boli chlapci zo SHD Kuřim, ktorí nám po ukončení súťaže predviedli útok na 3B. Vydarené počasie značilo aj vydarené úspechy niektorých družstiev. Svoje schopnosti ukázali aj nové tímy, ktoré mali u nás svoju premiéru.

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 raksa
Siedme kolo THL sa konalo v Rakši. Súťažilo sa v dvoch kategóriach šport a klasik. V kategórii šport sa zúčastnilo 23 súťažných družstiev a v kategórii klasik 12 družstiev. Po privítaní družstiev, krátkom príhovore a hymne sa začalo súťažiť . Štartovalo sa na pištoľ, pričom na druhej strane dával druhý rozhodca pozor na predčasné vyštartovanie. Trať bola dosť pripravená na to aby sa na trati uskutočnili a vyprodukovali dobré časy pri čom aj počasie nám prialo tak aby bola súťaž bez dažďu a vetru. Žiaľ aj po tomto všetko sa na trati zaznamenala len jedna štrnástka a potom už len horšie časy. Po ukončení súťaže nastalo vyhodnotenie a hasičská zábava ktorá sa konala až do neskorých ranných hodín.

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 klastor pod znievom
6. kolo THl sa tentoraz uskutočnilo na futbalovom ihrisku v Kláštore pod Znievom, miestna časť Stanica. S prípravami sa začalo už pár dní vopred aby mali účastníci ako aj diváci čo najlepšie podmienky pre toto športové podujatie. Zúčastnené tímy mali k dispozícii trávnatú trať s jednou základňou, okolie ktorej bolo vykobercované. Súťaž prebiehala hladko , bez väčších ťažkostí a aj počasie bolo veľmi vydarené, slnečné s vysokými teplotami. Celkovo sa na tomto ligovom kole zúčastnilo 17 tímov a to 13 mužských a 4 ženské tímy. Trošku by sme vytkli čakanie na tímy,ktoré mali nahlásené rezervácie a nedosavili sa včas,a tým spomalili chod súťaže.Až na túto výhradu ligové kolo prebehlo v poradku. Okrem ligovej súťaže bola prichystaná aj pohárová súťaž o pohár DHZ Kláštor pod Znievom. Aj napriek nízkej účasti, o ktorú sa nám postarala pohárová súťaž v Rakove sa športoviskom niesla výborná nálada.

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 haj
Piate kolo THL organizoval DHZ Háj. Miestom zápolenia hasičských družstiev bol futbalový štadión. Prípravy tratí a samotnej organizácie súťaže prebiehali už v týždennom predstihu, aby sa zabezpečili čo najlepšie podmienky pre súťažiacich. Súťaž prebiehala hladko, až na malý problém v úvode súťaže, kde zlyhala technika na jedom z terčov, po krátkom prerušení sa už pokračovalo v stálom svižnom tempe. Spolu štartovalo 26 družstiev, z toho 15 mužských a 11 ženských. Slnečné počasie ako na objednávku značilo ideálne podmienky na súťaženie. Trať sa zdala byť ľahká, no podľa výsledných časov narobila nejednému družstvu problémy. Počas ligového kola THL prebiehala aj súťaž o najrýchlejšie sanie do ktorej sa tiež prihlásilo veľa družstiev, ktoré si chceli zmerať sily aj v tejto činnosti. Titulom najrýchlejšie sanie sa môže popýšiť DHZ Záturčie s časom 7:70, druhé miesto patrilo DHZ Socovce s časom 7:72. U žien sa víťazom stala domáca DHZ Háj s časom 10:22 a druhé miesto obsadila DHZ Blažovce časom 10:25.

Na trati DHZ - Háj bol novovytvorený rekord ligy THL 13,37 od DHZ Bobrovček.

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 blazovce
4.kolo Turčianskej hasičskej ligy a zároveň 2.ročník pohára o starostu obce Blažovce sa konalo 6.7.2013 na Blažovciach. Súťaži pozostávala z dvoch tratí na jednej sa bežala THL, po skončení začala súťaž o pohár starostu a na spomínanej druhej trati prebiehala losovačka. Ligy sa celkovo zúčastnilo 22 družstiev z toho 6 ženských kolektívov. Zo začiatku to vyzeralo na dosť ufúkané a upršané ligové kolo ale po odbehnutí prvých 10 družstiev sa počasie umúdrilo a začalo svietiť slnko ,ktoré nás už sprevádzalo až do konca dňa. Súťaž otvoril krátkym príhovorom starosta obce Blažovce Ing.Dušan Lukaš. Družstvám sa moc nedarilo keďže nepadla ani jedna 14-stka. Súťaž sa niesla v príjemne športovom duchu, žiadne vážnejšie zranenia sa nestali. Dúfame ,že sa súťaž páčila či už súťažným družstvám ale aj divákom a hosťom o rok sa vidíme zas.

Bonus klip tu

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 mosovce
Tretie kolo THL a zároveň súťaž O pohár starostu obce sa organizovalo pod vedením DHZ Mošovce na ihrisku v Mošovciach. Aj keď bolo počasie pekné, súťažným družstvám sa moc nedarilo a na tabuľke sme zaznamenali až deväť časov označených ako neklasifikovaný . Na ligovej súťažilo sa zúčastnilo 21 družstiev a na pohárovej súťaži 20 družstiev.

Prvú trojicu z mužských družstiev obsadili tímy z časmi:
 • Háj: 14,63
 • Bobrovček: 15,14
 • Turčianske Teplice: 17,3

Prvú trojicu z ženských družstiev obsadili tímy z časmi:
 • Turčianske Teplice: 18,11
 • Kamenná Poruba: 24,24
 • Kláštor p. Znievom stanica: 25,94

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 turcianske teplice
Druhé kolo THL organizovali Turčianske Teplice. Nie však tradične na ihrisku v Dolnej Štubni. Súťaž sa konala v novootvorenom areáli „Bomberos Aréna“ priamo v Turčianskych Tepliciach. Na ktorej chalani pracovali od jari aby družstvám zabezpečili čo najlepšie podmienky. Premiérová súťaž prebiehala veľmi hladko v stálom tempe. Spolu štartovalo 32 družstiev, z toho 26 mužských a 6 ženských. Keďže sa v ten deň ale o štyri hodiny neskôr konalo aj druhé kolo SMHL v Moškovci, tak nás prišli navštíviť aj družstvá zo SMHL. Počasie sa vydarilo na jednotku, počas celého dňa sa na nás usmievalo slniečko. Podmienky mali družstvá ideálne ale na základe časov dosiahnutých na druhom kole môžeme usúdiť že novopostavená trať nepatrí k k tým jednoduchším.

Prvú trojicu z mužských družstiev obsadili tímy s časmi:
 • Poľný Kesov: 14,37
 • Bobrovček: 14,55
 • Dohňany: 15,81

Prvú trojicu z ženských družstiev obsadili tímy s časmi:
 • Turčianske Teplice: 17,85
 • Kamenná Poruba: 20,29
 • Kláštor p. Znievom časť Stanica: 22,47

Tabuľka: tu Foto: tu Video: tu
2013 dolna stubna
Úvodné kolo THL sa konalo na ihrisku v Dolnej Štubni , po privítaní a otvorení úvodného kola THL sa začalo súťažiť. Na trati sa zišlo 25 súťažných družstiev z toho 16 týmov z ligy THL. Z pohľadu organizátorov sa obávali hlavne počasia ktoré nemalo byť moc priaznivé , ale na šťastie počasie vyšlo bolo celkom príjemne až pár minút po súťaži začalo pršať , počasie ako objednané .

Prvú trojicu z mužských družstiev obsadili tímy z časmi:
 • Malá Bytča : 14,88
 • Poľný Kesov : 15,04
 • Krupina : 15,09

Prvú trojicu z ženských družstiev obsadili tímy z časmi:
 • Blažovce : 20,76
 • Kláštor p. Znievom časť Stanica : 21,58
 • Kamenná Poruba : 23,70

*9.Kolo - Socovce

*7.Kolo - Rakša