Turčianska hasičská liga

oficiálne web stránky THL

 

9.Socovce                                                           Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

DSC 0074

9. kolo THL a zároveň XI. ročník súťaže DHZ o putovný pohár starostu obce Socovce sa konal v prvú septembrovú sobotu 6. 9. 2014 na ihrisku v Socovciach. Súťažilo sa na ťažkej trati nakoľko v týždni veľmi pršalo, ale aj tak bola príjemná atmosféra. Súťažilo sa na športové a na klasické hadice. Súťaž prebiehala plynule. Nakoľko sa súťaže zúčastnilo 19 mužských a 8 ženských tímov na šport, 14 mužských a 7 ženských tímov na klasiku. Po skočení bolo vyhodnotenie súťaže a tiež vyhodnotenie 2. ročníka Turčianskej hasičskej ligy. Družstvo žien z Blažoviec a družstvo mužov z Turčianskych Teplíc sa umiestnilo na 1. mieste v celkovom poradí THL a tak získali putovný pohár. Po vyhodnotení nasledovala bohatá tombola a zábava až do rána. Tešíme sa na Vás aj o rok.

 

 

 

───────────────────────────────────────────── 

 

8.Háj                                                              Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

Snímka

 8.kolo THL a zároveň aj 10. ročník o „Pohár Veliteľa DHZ“ sa konal v obci Háj. Dejiskom merania síl hasičských družstiev sa stal futbalový štadión TJ Háj. Súťažilo sa v dvoch kategóriách „športovej“ a „klasickej“. Pozvanie na súťaž prijalo 19 družstiev. Súťaž prebiehala hladko bez menších zdržaní a problémov. Ťažšia trať dala viacerým družstvám zabrať, no aj tak sa podarilo odbehnúť niekoľko pekných časov. Víťazom športovej kategórie mužov sa stala domáca DHZ s časom 14:72. Pohár veliteľa v kategórii mužov vyhrala DHZ Kamenná Poruba s časom 16.16. V ženskej kategórii sa víťazkami stali dievčatá z Kláštora pod Znievom časť stanica s časom 19,47 a Pohár Veliteľa zostal domácim dievčatám s časom 25,73. Ďakujeme Všetkým čo si k nám našli cestu a o rok sa zas na Vás tešíme.

.

 

 

 

───────────────────────────────────────────── 

 

7.Kamenná Poruba                                 Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

DSC 0861

..

 

 

 

 

───────────────────────────────────────────── 

6.Rakša                                                Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

DSC 4195 1

...

 

 

 

 

───────────────────────────────────────────── 

5.Kolo Dolná Štubňa                            Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

DSC 04382

Tak ako každý rok sa konal v Dolnej Štubni V.ročník pohárovej súťaže o pohár predsedu a zároveň na V. kolo Turčianskej hasičskej ligy . Tak ako tradične sa súťaž konala na ihrisku v Dolnej Štubni . Súťaž sa začalo o trinástej hodine za priaznivého slnečného počasia ktoré bolo ako objednané na dnešný deň , dni pred súťažným dňom naznačovali že počasie nás bude hnevať ale všetko bolo nakoniec tak ako sme si predstavovali. Po štarte domáceho družstva a vlastne odštartovaní celej súťaže sa bežalo na jednej trati zároveň liga aj súťaž o pohár predsedu . Na prvom mieste sa umiestnili chalani z Krupiny z časom 14:48 a najlepším prúdarom sa stal P.P Turč. Teplice z časom 13:78 . Po vyhodnocovaní si mohol každý pochutnať na tradičnom hasičskom guláši alebo klobáske a samozrejme aj pivko k tomu nesmelo chýbať . V tento slávnostný deň sa konali aj oslavy 125 výročia založenia dobrovoľného hasičského zboru v Dolnej Štubni . Nasledovala veselica ktorá začínala o 19:00 až do neskorých ranných hodín pri ktorej nás zabávala skupina JEWEL . 

 

 

 

───────────────────────────────────────────── 

4.Kolo Blažovce                                                                                  Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

DSC 4180

Štvrté kolo Turčianskej hasičskej ligy bolo jednou z etáp hasičského maratónu v Blažovciach. Zúčastnilo sa jej 20 družstiev z toho 16 mužských a 4 ženské kolektívy. Počasie nám zo začiatku neprialo keď že  sa nám pred nástupom rozpršalo  na 15 minút , potom sa však počasie upokojilo a  s občasnými prehánkami sme dokončili všetky súťaže.

Súčasťou celého maratónu bolo  4.kolo THL, Losovačka , súťaž s PS8 a nočná súťaž o pohár veliteľa DHZ.

 

 

THL : Mužské družstvá : Blažovce, Kláštor pod Znievom -stanica, Mošovce, Moškovec, Socovce, Háj, Turčianske Teplice, Turčiansky Michal, Rakša, Kamenná Poruba, Bobrovček, Zbora B, Záturčie , Malý Čepčín, Dolná Štubňa a Budča

muži

ĽP

PP

Výsledný čas

1.Záturčie

13:86

13:97

13:97

2.Bobrovček

14:35

13:47

14:35

3.Turčianske Teplice

14:28

14:40

14:40

THL :Ženské družstvá :  Blažovce, Háj, Mošovce, Kláštor pod Znievom- stanica

ženy

ĽP

PP

Výsledný čas

1.Blažovce

18:10

18:11

18:11

2.Kláštor stanica

21:90

21:40

21.90

3,Mošovce

4.Háj

Disk

Disk

D

Po ligovej súťaži sa na druhej trati uskutočnila Losovačka a PS8 . Losovačky sa celkovo zúčastnilo 12 družstiev a na PS8 6 družstiev.  Po zotmení sa  začal 1. ročník nočnej súťaže  o pohár veliteľa DHZ Blažovce. Víťazmi sa stali muži zo Záturčia s časom 14:43 a ženy z Turčianskych Teplíc s časom 17:32.  Popri nočnej súťaži prebiehala zábava, ktorá končila v ranných hodinách. 

 

───────────────────────────────────────────── 

3.Kolo Mošovce                                                                                   Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

m

...

 

 

 

 

 

───────────────────────────────────────────── 

2.Kolo Kláštor p. Znievom Stanica                 Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

10488270 587892541327448 615273643 o

 2. kolo THL sa uskutočnilo v Kláštore pod Znievom – časť Stanica na miestnom futbalovom ihrisku. Súťaže sa zúčastnilo 17 tímov, z toho 4 ženské. Štartovalo sa na fotobunku, ale niektorí si zvolili štart na pištoľ. Počasie nám v tento deň prialo, aj keď prúdarom robil vrásky na čele nepríjemný južný vietor. Najmä pri nedobehnutí na nástrekovú čiaru sa pre nepriaznivé poveternostné podmienky vytváral oblak vody, ktorý sťažoval zostreknutie terčov. Súťaž tradične odštartovali domáce ženy, ktorým to ale nevyšlo podľa predstáv, nakoniec však útok dobojovali s časom 36,36 s. Po domácich ženách už súťaž odsýpala a padali prevažne časy na hranici okolo 15 sekúnd. Až ku koncu súťaže padol krásny výsledný čas Kamennej Poruby 13,79 s, pričom rýchlejší prúd dosiahol čas 13,62 s a vytvoril tak rekord trate. Tento čas bol zároveň o stotinu lepší ako minuloročný najlepší prúd z Bobrovčeka. Po vyhodnotení ligovej súťaže nasledovala klasika, na ktorej sa v prevažnej miere zúčastnili ligové tímy. Príjemný deň sme večer zakončili hasičskou zábavou.

 

 

───────────────────────────────────────────── 

1.Kolo THL - Turčianske Teplice                 Výsledky: tu Foto: tu Video: tu

teplice1

14.6. 2014 sa na nám všetkým už dobre známej „Bomberos aréne “ Konala už tradičná hasičská súťaž. Posledne  dva roky bolo bežné, že DHZ Turčianske Teplice organizovalo v priebehu kalendárneho roka dve ligové súťaže jednalo sa o ligové kolo THL (Turčianskej Hasičskej Ligy) a ligové kolo THHL (Tekovsko-Hontianskej Hasičskej Ligy).  Tento rok bol však výnimkou a v spínaný deň sa udiala akcia ktorá tieto dve ligy spojila dá sa povedať čiastočne dohromady.

                Odštartovali sme o 9:00 prvým kolom Turčianskej Hasičskej Ligy. Na ktorom sa samozrejme zúčastnilo aj pár zaťatých tímov z THHL. Pravidla to v poriadku dovoľovali bez toho aby si tímy museli robiť úpravy vo vybavení, keďže pravidlá THHL sú v pár veciach trošku prísnejšie. Počasie z počiatku prialo aj keď niektorým naša severnejšia atmosféra veľmi nevyhovovala. Súťaž tradične odštartovali domáci ktorý sa behom útok museli vysporiadať so živou prekážkou. Ale to im však nezabránilo podať peknú vyššiu štrnástku. Táto súťaž mala veľmi hladký priebeh vzhľadom k 34-rom nahláseným družstvám. Tak isto aj vrtkavé prejavy počasia robili neplechu ale ani to však nezabránilo ukončiť kolo v priebehu troch hodín. Za zmienku stojí napríklad pekný útok v podaní chalanov z Rudinky, s najrýchlejším zostrekom 13,56 na ľavom prúde avšak výsledný čas 14,70 ich na prvé miesto zaradil len na chvíľku. Peknou štrnástkou sa blisol aj nováčik v THHL a to Príbelce ktorý podali zatiaľ svoj najlepší výkon 14,84. Víťazstvo si však odniesli chalani zo Záturčia , ktorí prišli úplne nakoniec a s časom 13,79 na oboch prúdoch a tak si spomínané víťazstvo naozaj zaslúžili.

Výsledné poradie Muži:

38. Záturčie

13,79

13,79

13,79

1.

22. Poľný Kesov

14,36

14,44

14,44

2.

29. Lackov

14,63

14,39

14,63

3.

 Čo sa týka ženskej kategórie, sa krásnymi sedemnástkovými časmi ukázali, už štandardne ženy z Turčianskych Teplíc (17,58) a ženy z Bytčice (17,52). Porovnať si sily s turčianskou Ligou prišli aj ženy z Malého Lapáša a Krupiny. 
Výsledné poradie žien:

16. Bytčica ž.

17,52

17,32

17,52

1.

5. Turčianske Teplice ž.

17,55

17,58

17,58

2

33. Malý Lapáš ž.

18,31

18,86

18,86

3

Po menšej prestávke spojenej s vyhlásením výsledkov THL a menšími zrážkami s krupobitím sme sa mohli vrhnúť na ďalšiu čakajúcu 40-tku družstiev. Tie už netrpezlivo čakali na štart keďže šlo znova o body ale tentokrát o hodnotenie v Tekovsko-Hontianskej Hasičskej lige. O 13:00 sme teda odštartovali štvrtým ligovým kolom THHL a to v podaní domácich, ktorým sa úvodný pokus veľmi nepodaril. Súťaž mala ako už od rána hladký priebeh, keďže sa aj počasie umúdrilo, nič nebránilo družstvám v podávaní výkonov ako sa patrí. Ako v THL tak isto aj v THHL zabojovala Rudinka s pekným výkonom 14,87 sekundy a umiestnila sa na druhé miesto. Už štandardným štrnástkovým výkonom sa ukázali chlapci z Poľného Kesova a s časom 14,19 si odniesli prvé miesto. Prekonať 15 sekundovú hranicu sa však podarilo Iba štyrom kolektívom, ku ktorým ešte parili Záturčie a Dohňany.

Výsledne poradie mužov:

1 Poľný Kesov 14,19

2 Dohňany 14,58

3 Rudinka 14,87

V ženskej kategórii to s podávaním výkonov tak isto neprebiehalo podľa očakávaní. Magickú 18 sekundovú hranicu sa podarilo prekonať len jednému kolektívu a to ženám z Turčianských Teplíc a tak si s časom 17,19 zaistili prvé miesto. Najbližšie sa priblížili ženy z Moškovca, ktoré svoj čas krásne zaokrúhlili na rovných 18 sekúnd ale odniesli si najrýchlejší prúd a to na pravej strane s časom 16,51. Príjemne prekvapili svoj kolektív aj ženy z Krupiny, krorých výsledný čas na časomiere bol v hodnote 18,18s. Menej sa však už darilo ženám z Branča a Devičia.
Výsledné poradie žien:

1 Turčianske Teplice 17,19

2 Moškovec 18,00

3 Krupina 18,18